UYARI!

Kullandığınız tarayıcının JavaScript kullanımı kapalı olduğundan sayfada bloke halindesiniz.


Sayfamızın tasarımı JavaScript kodları ile daha düzgün çalışmakta olduğundan bu uyarıyı aldığınızı belirtmek isteriz.

Avatar Olarak Webp ve Svg Kullanmak - DWD Modifikasyonları - DWD Tasarımlar - Page 1 of 1 - DWD Modifikasyonları - Detail Web Design
Okuma Süresi

Avatar Olarak Webp ve Svg Kullanmak

Başlatan PALAUDIS, 14 Haz 2022, 01:45 ÖÖ

« önceki sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

PALAUDIS

Avatar Olarak Webp ve Svg Kullanmak


SMF 2.1 Versiyonunda Profil sayfasının Avatar seçme kısmında dikkat ettiğim husus alt klasörleri görmemesi ve SVG ve WEBP uzantılı dosyaları görmemesiydi. Alt Klasörler hakkında bir araştırma yapmasam da SVG ve WEBP uzantılı dosyaları görmesini sağlamak adına verim aldım. Aşağıda bu konuda izleyeceğiniz yolları tek tek açıklayacağım.


En başta sitemizin ana dizininde bulunan avatars klasörüne .svg ve .webp uzantılı dosyaları atmamız gerekli. Çünkü ben atmadan görmüyor diye baya bir zaman kaybettim ve sonra fark ettim ki içine bu dosyalardan atmamışım :) sizde bu yanılgıya düşmeyin diyerek en başta belirtmek istedim.Şimdi anlatıma geçelim:

SiteDizin/Sources/Profile.Modify.php// Make sure it is an image.
        if (strcasecmp($extension, 'gif') != 0 && strcasecmp($extension, 'jpg') != 0 && strcasecmp($extension, 'jpeg') != 0 && strcasecmp($extension, 'png') != 0 && strcasecmp($extension, 'bmp') != 0)
            continue;
Değiştir Seç
// Make sure it is an image.
        if (strcasecmp($extension, 'gif') != 0 && strcasecmp($extension, 'jpg') != 0 && strcasecmp($extension, 'jpeg') != 0 && strcasecmp($extension, 'png') != 0 && strcasecmp($extension, 'bmp') != 0 && strcasecmp($extension, 'svg') != 0 && strcasecmp($extension, 'webp') != 0)
            continue;

Yapacağımız işlem sadece bu kadar. Kolaylıklar dilerim güle güle kullanın.

 
Kullanıcı Paneli